Hakkımızda

MEG (MEG Elektrik Elektronik Bilgi ve İletişim Sistemleri Ltd.Şti.) Ocak 1997 yılında kuruldu. 2007 yılından itibaren Sensplorer projesi üzerinde çalışmalara başladı. Sensplorer projesi,sistem odalarında sıcaklık, nem, su kaçağı, duman ve elektrik voltaj değerlerini takip ederek sorun oluştuğunda kullanıcılara e-mail ve SMS göndermeyi amaçlayan sistem olarak başlamıştır. 2008 sonunda saha testleri de tamamlanarak ilk ürün versiyonu piyasada kullanılmaya başlanmıştır.

Kullanıcılarımıza ilk arzedilen ürün, Sensplorer v3 olarak bilinen ve çok geniş bir kullanıcı beğenilirliği ile halen aktif kullanımda ve satışta olan bir izleme ve alarm sistemidir. MEG, Sensplorer v3 modelini hala desteklemekte, yedek parça, bakım, destek ve güncelleme sürecini devam ettirmektedir. Ürün halen sipariş edilebilmektedir. Yıllarca sorunsuz çalışan, genişleme yeteneğine sahip Sensplorer v3 ve Basic modeli hala bir kısım kullanıcıları tarafından yeni Sensplorer X/M/S serilerine rağmen geçmiş olumlu tecrübelerden dolayı tercih edilmektedir..

2010 yılında  Sensplorer-X projesi başlatıldı. Bu proje de Sensplorer v3 gibi tutarlı çalışan donanımsal genişlemenin yanısıra yazılımsal genişleme özelliklerini destekleyen bir ürün hedeflemekteydi. Sensplorer-X, Linux işletim sistemi üzerinde kurgulandı. Ürün 2013 yılı başından itibaren birçok projede çeşitli izleme,  otomatik yönetim, kontrol ve raporlama amacıyla kullanılmaktadır.

  • Sensplorer-X yanısıra farklı büyüklükte projeler için Sensplorer-M ve Sensplorer-S modelleri bulunmaktadır.
  • Sensplorer X/M/L serisi ürünler sadece kendi sensörleriyle değil, endüstriyel iletiğim arayüzü destekleyen tüm diğer üreticilerden sensörleri, diğer ekipman ve sistemleri de takip edebilmektedir.
  • Farklı birçok sistemi, tek bir arayüzden izleyemek , raporlamak , alarm üretebilmek Sensplorer ürün ailesinin büyük bir katkısı olarak düşünülmektedir.
  • Sensplorer ürün ve yazılımlarının önyüzü tamamen web olup, standart tarayıcılar dışında bir yazılım kurulumu gereksinimi yoktur.
  • Sensplorer, merkezi izleme yazılımı tamamen HTML5 tabanlıdır. Her tür platform için tek bir uygulama kullanılmaktadır.
  • Sensplorer sistemleri donanım tabanlı watchdog devresi içermektedir. Daima izlemededir.

Sensplorer, IOT protokol ve platformlarına uyumludur.  Sensplorer ile tüm sistem ve otomasyonlar IOT (nesnelerin interneti) platformuna uyumlu hale gelmektedir. Anlık veri iletimi ile her an veriler web’te, mobilde…

Sensplorer Microsoft Azure Certified for IOT sertifikasına sahiptir.

Tarhiçemiz

Belge ve Sertifikalarımız